Budowa stron www i UX

ComplexPrzy budowie strony internetowej; funkcjonalność oraz użyteczność (UX – Usability) mają kluczowe znaczenie. Rekomendujemy dogłębną analizę potrzeb już na wstępnym etapie konstruowania architektury.

Po co to wszystko czytać?

  1. Krótki opis wyzwań jakie stoją przed twórcą stron internetowych,
  2. Przedstawienie obszarów, o których chcemy z Tobą rozmawiać,
  3. Przygotowanie do budowy wyceny i terminarzu prac.
Obecnie istnienie biznesu w internecie jest bezwzględnie wymagane przez użytkowników a ilość rozwiązań powoduje, że jeśli nie utrzymamy uwagi osoby odwiedzającej natychmiast, tracimy ruch bezpowrotnie. Nikt już nie wypełnia długich formularzy a każdy kolejny, wymuszony krok lawinowo odstrasza. Co więcej dostosowanie strony do środowiska mobilnego nie podlega dyskusji, po prostu musi być responsywna i kropka. Kolejnym zagadnieniem jest taka struktura kodu i treści aby internauta mógł szybko stronę znaleźć w wyszukiwarkach, przede wszystkim w Google, (SEO – Search Engine Optimisation).

 

„It would be great if companies could just magically know what I’m looking for on their website or what I’m coming to the website for.” Alfred Lin
AnalyticsŁatwość tworzenia stron i ogromna ilość narzędzi do tego służąca powoduje ich powstawanie w zastraszająco szybkim tempie. Teraz każde najmniejsze wydarzenie, ulepszony produkt, wątek w dyskusji, czy inny czynnik generuje powstanie tzw.: „landing page”. Nowa strona staje się centrum ruchu lub powinna stawać się miejscem, które doprowadza do konwersji, innymi słowy; oczekiwanego efektu działań. Takie cele konwersji mogą być najróżniejsze; od pobrania dokumentu przy realizacji strategii „Content marketingowej”, po sprzedaż czy rekomendację produktu. Ścieżka dojścia do celu może i powinna być przedmiotem nieustającej obserwacji, analizy i optymalizacji z użyciem wyrafinowanych narzędzi analitycznych.

 

Istnieją tendencje do traktowania social media jako samo wystarczalnych „kombajnów” do prezentacji firmy, kontaktu z klientami, promocji produktów, popularyzacji wydarzeń a nawet do sprzedaży. Zgodzę się, że są one dobrze do tego przygotowane jako twór z „klocków”, gotowych elementów, łatwy w obsłudze i bardzo pomocny na wielu polach. Z drugiej strony posiadają bardzo ograniczone możliwości tworzenia własnych rozwiązań, są gorzej indeksowane w wyszukiwarkach ze względu na zamknięte środowisko, często z ograniczoną widocznością dla wymuszenia inwestycji reklamowych i ostatecznie, nie należą do nas tylko do właścicieli tychże serwisów.

Samo budowanie strony jest jak wykończenie domu i jego umeblowanie, przygotowanie do budowy i realizacja musi być dobrze przemyślana, przygotowana i zrealizowana.  Pozwól nam podjąć się tego zadania ale zanim przejdziemy do czynów, odpowiedz na zestaw pytań, dzięki którym nasza praca pójdzie we właściwym kierunku.

Zapraszam do kontaktu przez LinkedIn

Zobacz także: